Uyku Programı

Çoğu aileler yeni doğmuş bebeklerinin uyuma, uyanma, yemek yeme ve tuvalet davranışlarının rastgele olmasından dolayı yorgun ve şaşkın durumdadır

Çoğu aileler yeni doğmuş bebeklerinin uyuma, uyanma, yemek yeme ve tuvalet davranışlarının rastgele olmasından dolayı yorgun ve şaşkın durumdadır. Ama bu olay çok normaldir. İlk 3 ya da 4 ay bebeğiniz dış ortama uyum sağlamaya çalışır. Bu aşamada sizin yapmanız gereken gün içeresinde olabildiğince onu uyanık tutup uykusunu akşama yönlendirmeye çalışmaktır. Tabi bu olay epey zaman ve emek isteyen bir durumdur. Bunu nasıl yapacağız?

Bebekler 4 ile 6 aylıkken artık sizin uygulayacağınız programlara uyum göstermeye başlarlar. Bu aylarda bebeğinize, uykusu geldiğinde ninni söyleyerek uyutabilirsiniz. Belli bir zaman sonra ninni söylemeniz bebeğinizin uykusunun gelmesinde yardımcı olacaktır.

Genelde bu yaştaki bebekler yemek yedikten sonra uyku durumuna geçerler. Bu durumda bebeğinizin alışkanlıklarını takip ederek ona uygun bir uyku programı oluşturabilirsiniz. Yemek sürelerini gün içinde daha az ve uzun aralıklarla uyuyabileceği şekilde ayarlamanız onun, gece daha fazla uyumasına yardımcı olacaktır. Yemek sürelerini biraz daha uzatmak ve uygun uyku zamanlarına göre ayarlamak, bebeğinizin hızlı bir şekilde adapte olabileceği bir süreçtir. Bu durumda bebeğiniz geceleri daha uzun ve huzurlu uyuyacak ve size de huzurlu bir uyku çekme imkanı sağlayacaktır.

Bu yazı Uyku kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.
Günlük olarak yayınlanacak blog yazılarından ve fırsat ürünlerinden haberdar olmak için Hesaplı Anne "Beni Haberdar Et" bölümüne e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

Yorumlar

  • http://www.hesaplianne.com/blog/246/biraz-uyku/ Bebek uyku çözüm sorun problem | HesapliAnne Blog

    [...] Uyku Programı [...]

blog comments powered by Disqus